Tinklaraštis

Šviesos technologijos 19 metų patirtis

  • SVT
  • Tinklaraštis

Kokybė su garantija

2016 10 07

Aukščiausios klasės „Šviesos technologijų“ projektas
Šiame verslo centre biurų nuomai iš viso suprojektuota daugiau kaip 14 tūkst. m2 ploto, vieno aukšto plotas daugiau nei 2 000 m2. Pasak visose centro erdvėse išskirtinį aukščiausios („premium“) klasės apšvietimo sprendinių ir įrenginių projektą įgyvendinusios įmonės „Šviesos technologijos“ komercijos direktoriaus Edgaro Gerdzevičiaus, tai vienas didžiausių ir unikaliausių kompleksiškai bendrovės įgyvendintų apšvietimo projektų: „Su architektais A. Gvildžiu, R. Mikulioniu, V. Malenko, P. Mirinavičiumi parinkome išskirtinę pastato architektūrą pabrėžiančius ir kiekvienos įmonės, kiekvieno nuomininko poreikius, vizijas ir konkrečios erdvės reikalavimus atitinkančius modernius apšvietimo sprendinius. Nuo pirmųjų brėžinių, klientų poreikių aiškinimosi iki apšvietimo sprendinių parinkimo ir galutinio šio aukščiausios klasės apšvietimo projekto realizavimo užtrukome pusantrų metų.“
Atrijus – be šešėlių
Prabangos įspūdį keliantis stiklinis atrijus išsiskiria tuo, kad jame nėra jokių erdvėje kabančių šviestuvų. Siekdami įgyvendinti architektų norą neužgožti erdvės papildomais elementais, atrijui apšviesti bendrovės „Šviesos technologijos“ specialistai parinko ir išdėstė maksimaliai tolygią apšvietą centre garantuojančius koncentruoto taškinio apšvietimo šviestuvus. Pasitelkus taškinio tipo apšvietimą tolygiai, be šešėlių apšviesta erdvė. Toks apšvietimas tinkamiausias atviroje, aukštoje erdvėje, jis neužgožia kabančiais šviestuvais, todėl galima matyti dangų pro stiklines lubas, stoglangius“, – pabrėžia E. Gerdzevičius.
Išmaniosios biurų apšvietimo sistemos
Dėl ypatingos pastato architektūros modernų, jaukų ir patogų apšvietimą centre sukūrę specialistai iššūkiu vadina didžiąją komplekso „k 29“ dalį – atvirose išskirtinės architektūros erdvėse įsikūrusius atvirojo (angl. open space) tipo įmonių biurus. Viršutiniai nupjauto ovalo formos pastato aukštai yra nestandartinio aukščio, siekia 8 m ir daugiau. Tokio aukščio patalpose siekdama užtikrinti tolygią, neakinančią apšvietą bendrovė „Šviesos technologijos“ parinko ir įgyvendino apšvietimo sprendimus, suteikiančius galimybę lengvai valdyti apšvietimą kiekvienoje atskiroje erdvėje pagal paros laiką, darbuotojų užimtumą, jų buvimą patalpose.
Visuose aukštuose pagal architektų viziją parinkti šviestuvai, atkartojantys pastato architektūros, fasado elementus ir užtikrinantys maksimalią, tolygią apšvietą. Įdiegtos automatinės valdymo sistemos: „Zumtobel Litecom“, „Thorn SensaLite“ ar „Philips Actilume“. Sistemos reaguoja į natūralios šviesos kaitą: ryte ir po pietų apšvieta intensyvesnė, dieną – švelnesnė. Taip pat visą dieną prisitaikoma prie žmonių veiklos, sukuriant tinkamiausią aplinką.
 „Biuruose parinkome tokius šviesos sprendinius, kurie ne tik užtikrina higienos normų keliamus reikalavimus, bet ir išpildo dalies biurų nuomininkų pageidavimą turėti galimybę ir savarankiškai reguliuoti apšvietimą. Didžiausias iššūkis mums buvo rasti tinkamiausius modernius ir kokybiškus sprendimus, atitinkančius skirtingus užsakovų norus. Vieni pageidavo apšviesti tik darbo vietas, o koridorius palikti tamsius. Kitiems reikėjo tolygaus visos erdvės apšvietimo“, – teigia E. Gerdzevičius.
Aukščiausios klasės apšvietimo segmento sprendiniai – kokybė su garantija
Bendrovė „Šviesos technologijos“, kurdama projekto bendrųjų erdvių apšvietimą, pritaikė daugiausia LED (šviesos diodų) šviesos šaltinius, darbo vietas apšvietė aukščiausio efektyvumo liuminescencinėmis lempomis. Pasak bendrovės komercijos direktoriaus, tai yra efektyviausias ir naudingiausias kainos ir kokybės požiūriu pasirinkimas. Dauguma sprendinių – nestandartiniai, buvo gaminami specialiai šiam projektui, todėl yra išskirtinio dizaino ir užtikrina optimalų, ilgalaikį ir prisitaikantį apšvietimą.
Projekte naudoti aukštesnio už ekonominę, vidutinio ir aukščiausios klasės segmento gaminiai: Delta light“, „Zumtobel“, „Thorn lighting“, „Philips“, „Fagerhult“, „Halla“. Tiek korpuso, tiek elektroninėms ar optinėms dalims taikoma tarptautinė garantija. Gaminius rinkosi patys užsakovai pagal kiekvieno biuro unikalų interjerą.
„Aukščiausia klasė – tai efektyvesni, komfortiškesni, išskirtinio dizaino ir architektūros apšvietimo sprendiniai. Tai yra ne tik tinkamas šviestuvų parinkimas, bet ir garantija, taikoma patiems apšvietos sprendiniams: tinkamiausia šviesos sklaida, erdvės apšvietimas, individualūs kokybiški pasirinkimai, ko reikia užsakovui. Tai bene pirmasis tokio lygio ir unikalumo mūsų bendrovės įgyvendintas projektas, apimantis visas sritis“, – sako „Šviesos technologijų“ komercijos direktorius E. Gerdzevičius.